Filtry

Informacje

Promocje

Filtry

Ford USA – Filtry

Każdy kierowca powinien dbać o regularną wymianę filtrów. Ford, mimo, iż jego silniki uchodzą za wytrzymałe, nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Przynajmniej raz w roku należy wymienić filtr oleju silnika oraz filtr powietrza, co też wiele serwisów proponuje przy okazji wymiany oleju. Jest to doskonała okazja do tego, żeby „za jed...

Ford USA – Filtry

Każdy kierowca powinien dbać o regularną wymianę filtrów. Ford, mimo, iż jego silniki uchodzą za wytrzymałe, nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Przynajmniej raz w roku należy wymienić filtr oleju silnika oraz filtr powietrza, co też wiele serwisów proponuje przy okazji wymiany oleju. Jest to doskonała okazja do tego, żeby „za jednym zamachem” wymienić najważniejszy podzespoły filtrujące. Nieco rzadszych wymian wymaga filtr skrzyni biegów oraz filtr paliwa – tutaj polecamy trzymać się zaleceń producenta. Zwykle wymiana zalecana jest co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Filtr warto jednak wymienić zaraz po zakupie używanegoForda, szczególnie kilku lub kilkunastoletniego. Nigdy nie możemy być pewni, jak jego poprzedni właściciel przykładał się do obsługi i regularnych wymian części. Jazda z „zapchanym” filtrem skrzyni może się skończyć uszkodzeniem przekładni, zaś wadliwy filtr paliwa może uszkodzić wtryski.

Więcej

Filtry W tej kategorii nie ma produktów.