Dodge

Informacje

Promocje

Dodge Jest 61 produktów.

Podkategorie

 • Dodge Avenger
 • Dodge Caliber
 • Dodge Caravan
 • Dodge Challenger
 • Dodge Charger
 • Dodge Dakota
 • Dodge Daytona
 • Dodge Durango
 • Dodge Dynasty
 • Dodge Grand Caravan
 • Dodge Intrepid
 • Dodge Journey
 • Dodge Magnum
 • Dodge Neon
 • Dodge Nitro
 • Dodge Ram 1500
 • Dodge Ram 1500 Pickup
 • Dodge Ram 1500 Van
 • Dodge Ram 2500 Pickup
 • Dodge Ram 3500 Pickup
 • Dodge Shadow
 • Dodge Spirit
 • Dodge Sprinter 2500
 • Dodge Sprinter 3500
 • Dodge Stratus
 • Dodge Viper
 • Układ zapłonowy

  Dodge – Układ zapłonowy

  Dodge, jako marka należąca do Chryslera, dzieli sporą część osprzętu silnika, na przykład układu zapłonowego, z pozostałymi modelami koncernu, jak również innymi producentami europejskimi i azjatyckimi. Nieraz powoduje to lekkie zamieszanie, jednak zapewniamy, że dostęp do części zamiennych nie stanowi dziś żadnego problemu. A szybki dostęp do części zamiennych jest niezwykle ważny, gdy dochodzi do uszkodzenia układu zapłonowego. Pierwszym podejrzanym zwykle jest rozrusznik samochodowy, ponieważ wraz z użytkowaniem samochodu dochodzi do jego zużycia. Niestety, nieraz winne są pozostałe elementy układu, takie jak moduł zapłonowy bądź cewka zapłonowa. W tej zakładce znajdą Państwo wszystkie niezbędne elementy układu zapłonowego.  

 • Układ hamulcowy

  Dodge – Części układu hamulcowego

  Wysokiej jakości części układu hamulcowego zapewniają odpowiednią efektywność hamowania, a co za tym idzie, podnoszą bezpieczeństwo jazdy. W bogatej ofercie części zamiennych znajdą Państwo m.in. tarcze i klocki, szczęki hamulca postojowego oraz inne elementy układu, takie jak linki oraz przewody hamulcowe. Dbamy o to, aby nasi Klienci otrzymywali wyłącznie części renomowanych marek, takich jak Atlas i Bendix. Nawet podstawowe jednostki napędowe w samochodach Dodge generują sporą jak na rodzime standardy moc, więc należy zadbać o to, aby samochód odpowiednio szybko wyhamować. Nie wspominamy już wzmocnionych modelach SRT. Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki element powinien znaleźć się w Waszym samochodzie, prosimy o kontakt. Nasi konsultanci doradzą w wyborze odpowiednich części układu hamulcowego.

 • Części zawieszenia

  Dodge – Części zawieszenia

  Zawieszenia samochodowe nie mają łatwego życia na Polskich drogach. W starciu z dziurami, studzienkami i kocimi łbami, jako pierwsze „poddają” się elementy gumowe i gumowo-metalowe, takie jak tuleje wahaczy, łączniki stabilizatora, a takżesworznie wahaczy. Z wiekiem zmęczeniu ulegają również amortyzatory i sprężyny zawieszenia przedniego oraz tylnego. W przypadku zawieszenia tylnego, Dodge, podobnie zresztą jak pozostałe marki koncernu Chrysler,jeszcze do niedawna stosował układy oparte o resory, do których również posiadamy odpowiednie elementy zamienne. Pamiętajmy, że stan zawieszenia wpływa nie tylko na komfort, ale również bezpieczeństwo podróży. Zużyte elementy znacznie pogarszają właściwości jezdne samochodu, co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Aby cieszyć się komfortem jazdy w iście amerykańskim stylu, należy regularnie kontrolować stan poszczególnych części zawieszenia.

 • Filtry

  Dodge – Filtry

  Częstotliwość wymiany poszczególnych filtrów uzależniona jest przede wszystkim od tego, w jakich warunkach eksploatują Państwo swój samochód.  Dla przykładu - Dodge RAM wykorzystywany do ciężkiej pracy w terenie wymagać będzie częstszych wymian filtra powietrza, niż bliźniaczy model wykorzystywany wyłącznie do jazdy w mieście. Z drugiej strony, samochód „miejski” może wymagać częstszych wymian filtra skrzyni biegów wraz z olejem. Częste zmiany biegów, mocne redukcje i Kick-down w automatycznych przekładniach wymagają odpowiednich zabiegów wydłużających żywotność skrzyni. Wymiana oleju z filtrem – przynajmniej raz na 60 tys. kilometrów. W starszych samochodach zalecamy nawet dwukrotnie mniejszy interwał. Ponadto kierowcy często zapominają o paliwie! Filtr paliwa równieżwarto zmienić raz na kilka lat, ponieważ może dojść do sytuacji, w której zanieczyszczenia zaczną się przedostawać do wtrysków paliwa, co może skończyć się kosztowną regeneracją bądź wymianą na nowe.

 • Rozrząd elementy silnika

  Dodge – Rozrząd i elementy silnika

  Choć Dodge zaprzestał oficjalnej sprzedaży swoich samochodów w Europie w 2011 roku, nie brakuje miłośników tych samochodów sprowadzających je „zza wielkiej wody”. Ponadto warto wspomnieć, iż na starym kontynencie część modeli Chryslera i Dodge sprzedawanych jest pod marką Fiat i Lancia. W poprzednich latach pod maskami Dodge lądowały najróżniejsze silniki – od produkowanych samodzielnie, przez jednostki Mitsubishi, PSA i Mercedesa, aż po montowane w ostatnich latach jednostki Fiata. Niektórzy świeżo upieczeni kierowcy Dodge nie do końca wiedzą, którą dokładnie wersję posiadają, czy jest na łańcuchu rozrządu czy na pasku. Na szczęście w sieci nie brakuje pasjonatów, a w naszym sklepie wykwalifikowanych specjalistów, którzy udzielą cennych i szczegółowych informacji. Proponujemy Państwu wysokiej jakości gotowe zestawy rozrządu, jak również poszczególne elementy. Ponadto dostarczamy poduszki silnika, uszczelki głowicy oraz szereg innych elementów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 • Układ kierowniczy

  Dodge – Układ kierowniczy

  Dodge to marka z wielką tradycją – legendarne modele RAM, Charger czy Viper z pewnością kojarzone są przez wszystkich miłośników motoryzacji. Kryzysy paliwowe, zmieniające się trendy oraz szybka ekspansja motoryzacji europejskiej i azjatyckiej w znaczący sposób zmieniły charakter samochodów amerykańskich. Czasy się zmieniają, ale preferencje amerykanów w zakresie komfortu nie maleją! Wspomaganie kierownicy w samochodach Dodge montowane było już w połowie lat pięćdziesiątych – zarówno w sedanach, jak i pickupach. Warto przy okazji wspomnieć, że jeszcze do niedawna układy kierownicze samochodów amerykańskich uchodziły za nieprecyzyjne i nieco ospałe w swych reakcjach.

  W momencie, gdy amerykanie powoli zaczynali przegrywać walkę z mniejszymi, szybszymi i bardziej precyzyjnymi samochodami produkcji europejskiej, nie wspominając już o azjatyckiej, mocno wzięli sobie do serca kwestię prowadzenia samochodu. Tym bardziej, że ze swoimi pojazdami starali się odnieść sukces na „starym kontynencie”. Współczesne, jak i nieco starsze modele Dodge posiadają układy kierownicze umożliwiające precyzyjną i pewna jazdę w każdych warunkach. Dysponujemy szeregiem części zamiennych, takich jak pompy wspomagania, drążki kierownicze, końcówki drążka oraz inne elementy.

 • Skrzynia biegów układ...

  Dodge – Skrzynia biegów i układ napędowy

  Już w 1902 bracia Dodge podpisali duży kontrakt z firmą Olds Motor Wors (późniejszym Oldsmobile), której dostarczali skrzynie biegów. Rok później rozpoczęli trwającą kolejnych 11 lat dostawę części dla marki Ford. Po zakończeniu kontraktu, w 1914 roku Dodge wyprodukował swój pierwszy samochód osobowy. Od tego momentu marka umacniała swoją pozycję na amerykańskim rynku, dając się poznać jako producent tworzący solidne samochody osobowe, pickupy i pojazdy ciężarowe. Półciężarówki Dodge znalazły się również w szeregach amerykańskich sił zbrojnych. Niestety, nawet największe „woły robocze”, jak Dodge RAM, w końcu mogą zostać uziemione przez uszkodzony układ napędowy lub skrzynię biegów. Na szczęście, dostęp do części zamiennych nie stanowi dziś żadnego problemu – w naszym sklepie dostępne są między innymi krzyżaki półosi, uszczelniacze mostów oraz inne podzespoły wchodzące w skład układu napędowego. W starszych samochodach często zużyciu ulegają poduszki skrzyni biegów, które również dostępne są w naszej ofercie.

 • Układ elektryczny...

  Dodge – Układ elektryczny i czujniki

  Nawet niewielkie zwarcie może uszkodzić kluczowe elementy układu elektrycznego, styki z wiekiem zaczynają się utleniać i śniedzieć, a przewody czujników rozrywają się, gdy ich dotkniemy. Naturalnie, są to przypadki skrajne, jednak ich wystąpienie jest prawdopodobne. Samochody użytkowane przez cały rok narażone są na negatywne działanie warunków atmosferycznych, a jak wszyscy wiemy, elektronika „nie lubi” wilgoci. W momencie, gdy uszkodzeniu ulegnie ważny element, taki jak czujnik wałka rozrządu, możemy mieć problem z rozruchem silnika lub jego nieprawidłową pracą. Zdecydowanie nie zalecamy takiej jazdy, ponieważ może się skończyć znacznie poważniejszymi uszkodzeniami. Do kluczowych elementów można zaliczyć również czujnik temperatury silnika, dzięki któremu wiemy, czy jednostka pracuje w odpowiedniej temperaturze roboczej. Ważny jest też czujnik ciśnienia oleju, który informuje użytkownika o ewentualnym problemie z pompą oleju lub wycieku. Właścicieli samochodów marki Dodge zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dysponujemy szerokim asortymentem elementów układu elektrycznego do najbardziej popularnych modeli. Do tych mniej popularnych możemy dostarczyć części na indywidualne zamówienie.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 61 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 61 elementów